mgr Marta Płomińska

University of Nevada Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

Polska flecistka Marta Płomińska koncertuje w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Marta jest laureatką wielu nagród. Pośród jej ostatnich sukcesów są: I miejsce w South Carolina Flute Society Young Artist Competition, I miejsce w Grand Prize Virtuoso International Competition w Brukseli, I miejsce w Flute Socie of Kentucky Young Artist Competition, I miejsce w Oklahoma Flute Society Collegiate Competition, I miejsce w IMKA Music Competition w Bośni i Hercegowinie oraz wiele innych.

Marta współpracuje z wieloma orkiestrami, takimi jak Nevada Chamber Orchestra, Springer Opera House, Pan European Philharmonia, Pop Symphonic Orchestra. Od 2018 roku jest ona wiceprezydentem Las Vegas Flute Club.

Marta zasiada w jury wielu konkursów, takich jak Stockholm International Music Competition w Szwecji, Muse International Music Competition w Grecji, MAP International Music Competition w Kalifornii, III Małopolski Festiwal Fletowy oraz Silver State Competition w Las Vegas.

Studia licencjackie oraz magisterskie ukończyła na Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie z wyróżnieniem studia podyplomowe na Columbus State University Georgia w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest wykładowcą na uczelni University of Nevada Las Vegas w Stanach Zjednoczonych, na której otworzyła przewód doktorski w 2017 roku.